Diagnostyka

Precyzyjna diagnostyka jest podstawą planowania zabiegów stomatologicznych. Szczegółowe badanie stanu jamy ustnej pozwala przygotować odpowiedni plan leczenia i wykonać zabiegi w sposób najmniej inwazyjny. Nowoczesny sprzęt diagnostyczny często pozwala wykryć problemy, które nie są widoczne „gołym okiem” i często lekarz nie jest w stanie ich rozpoznać używając podstawowych narzędzi diagnostycznych.

Wykorzystanie precyzyjnych narzędzi i metod komputerowych umożliwia wczesne wykrycie próchnicy w zębach i obiektywną ocenę, czy przebarwienie w zębie wymaga leczenia. Często wczesne wykrycie zmian pozwala uniknąć konieczności „borowania” – wystarczające jest zastosowanie silnie bakteriobójczego ozonu, który skutecznie hamuje rozwój zmian próchnicowych. Precyzyjna diagnostyka pozwala optymalnie zaplanować zabiegi implantologiczne i chirurgiczne i wykonać je tak, by maksymalnie skrócić gojenie tkanek i uzyskać najlepszy efekt estetyczny. W endodoncji komputerowa diagnostyka rentgenowska umożliwia dokładne oczyszczenie i wypełnienie kanałów na całej ich długości, co jest podstawą osiągnięcia trwałego efektu leczenia.

W mojej klinice wykorzystujemy następujące metody diagnostyczne:

badanie wewnątrzustne mikroskopowe

badanie laserem diagnostycznym

badanie kamerą wewnątrzustną

komputerowe zdjęcia rtg panoramiczne

komputerowe zdjęcia rtg zębowe

badanie tomografii komputerowej 3D

Aby umożliwić pacjentom kontrolę stanu uzębienia stworzyliśmy również nowoczesne narzędzie do diagnostyki komputerowej w postaci aplikacji do telefonu komórkowego DiagnoNET.

IMG_0023