Dla dzieci

Z myślą o najmłodszych pacjentach w obrębie kliniki Implantologii i Stomatologii Estetycznej borczyk.pl powstało Centrum Stomatologii Dziecięcej i Ortodoncji. Centrum zostało odpowiednio przystosowane do leczenia dzieci i wyposażone w specjalistyczny sprzęt do stomatologii dziecięcej.

W Centrum przeprowadzamy pełen zakres zabiegów stomatologicznych u dzieci:

diagnostyka rtg

profilaktyka dziecięca (fluoryzacja, ozonowanie, lakowanie)

leczenie próchnicy w znieczuleniu miejscowym

ekstrakcje

podcięcie wędzidełka

leczenie ortodontyczne

Leczenie zębów mlecznych jest istotne dla zdrowia wyrzynających się zębów stałych. Pierwsza kontrola u dziecka powinna mieć miejsce już w wieku 1,5 roku. Tak wczesne rozpoczęcie wizyt pozwala lekarzowi ustalić system kontrolny, który pomoże zachować zdrowe zęby dziecka aż do czasu fizjologicznej wymiany uzębienia. Regularne kontrole u dentysty powoli przyzwyczajają dziecko do lekarza i gabinetu stomatologicznego. Dzięki temu, gdy konieczne jest leczenie dziecko nie odczuwa stresu i chętnie podejmuje współpracę z lekarzem.

Zwykle podczas pierszej wizyty dziecka przeprowadzane jest badanie stanu zębów, dziecko poznaje otoczenie, ewentualnie wykonywane są całkowicie bezbolesne zabiegi profilaktyczne. Wszystko odbywa się w formie zabawy – jest to wizyta adaptacyjna. Po zbadaniu uzębienia przygotowywany jest plan leczenia.

Serdecznie zapraszamy na wizytę adaptacyjną połączoną z badaniem stanu uzębienia dziecka! Wizytę można umawiać telefonicznie pod numerem tel. 32 606 04 06.

Flash 5