Estetyka

Podstawą pięknego uśmiechu są zdrowe zęby. Za pomocą szczoteczki do zębów i nici dentystycznych nie jesteśmy w stanie dokładnie oczyścić zębów z osadu i kamienia nazębnego. Bakterie zasiedlające powierzchnie korzeni z czasem prowadzą do rozwoju chorób dziąseł, rozchwiania zębów i ich utraty. Istotnym elementem profilaktyki jest usuwanie kamienia i osadu nazębnego w gabinecie higienistki stomatologicznej. Profesjonalne czyszczenie zębów powinno być przeprowadzane raz na pół roku.

Aby poprawić barwę zębów można zastosować wybielanie. Najbardziej trwałą metodą jest wybielanie nakładkowe. Dla pacjenta wykonywane są w laboratorium indywidualne nakładki na zęby, do których należy zaaplikować żel wybielający i założyć na noc (na 6-8 godzin). Wybielanie zwykle trwa 8-10 dni. Metoda nakładkowa pozwala zachować efekt śnieżnej bieli przez nawet 5 lat. Po wybielaniu konieczna jest wymiana wypełnień w zębach znajdujących się w strefie estetycznej, ponieważ „plomby” nie zmieniają barwy podczas wybielania.

Na atrakcyjność uśmiechu wpływa również kształt zębów. W przypadku złamanego zęba, szpar między zębami, krzywych, mocno przebarwionych lub zniszczonych zębów dobrym rozwiązaniem jest wykonanie koron ceramicznych. Dzięki współpracy z profesjonalnymi technikami z Polski i Włoch uzyskujemy idealnie dopasowane uzupełnienia protetyczne, których kształt i barwa współgra z sąsiednimi, naturalnymi zębami.

Jeśli korona wykonana jest prawidłowo, nie należy obawiać się takiego rozwiązania nawet w przypadku zdrowych zębów. Decydująca jest precyzja dopasowania korony do oszlifowanego zęba. Użycie najlepszych na rynku mas wyciskowych i sprawdzonych technik wycisków umożliwia wykonanie koron idealnie dopasowanych do powierzchni zęba. Korona, która ściśle przylega do szyjki zęba, uniemożliwia wnikanie bakterii pod uzupełnienie. Szczelność korony sprawdzana jest pod mikroskopem. Zastosowanie mikroskopu pozwala uzyskać naturalny wygląd dziąseł wokół uzupełnień protetycznych, co również wpływa na estetykę uśmiechu. W celu trwałego zabezpieczenia zęba przed rozwojem próchnicy, przed cementowaniem korony stosujemy specjalistyczny preparat Nanocare Gold czyli koloidalny roztwór cząstek złota i srebra. Korony wykonane są na podbudowie ze stopu szlachetnego co dodatkowo chroni ząb przed rozwojem bakterii. Precyzyjne uzupełnienie protetyczne może służyć pacjentowi przez wiele lat.

Sposobem na poprawę estetyki uzębienia jest zastosowanie licówek porcelanowych. Pozwalają one zmienić kształt, wielkość i kolor zębów. Dzięki nim możliwe jest również skorygowanie niewielkich wad zgryzu, takich jak przemieszczenie, wychylenie, czy diastema, czyli szpara między górnymi jedynkami. W niektórych przypadkach można nawet uniknąć leczenia ortodontycznego. Licówki to cienkie, porcelanowe nakładki, które mocowane są do powierzchni przygotowanych do tego zębów. Warunkiem zastosowanie tej metody jest brak dużych wypełnień w zębach. Cała procedura jest rozłożona na 3 – 4 zabiegi i jest zupełnie bezbolesna.

sesja_165