Most porcelanowy

Most porcelanowy – najważniejsze informacje.

W przypadku, kiedy w jamie ustnej występuje brak choćby jednego zęba, konieczne jest jak najszybsze uzupełnienie powstałej luki. W przeciwnym razie, kość będzie stopniowo zanikać, a sąsiadujące z brakiem zęby, zaczną zbliżać się do siebie powodując powstawanie problemów ze zgryzem.

 

Czy implanty są jedynym rozwiązaniem?

Choć najlepszym sposobem na uzupełnienie luki jest wszczepienie w jej miejsce implantu, to rozwiązanie oczywiście ma swoje alternatywy. Jedną z nich jest założenie mostu porcelanowego, który nie wymaga przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego.

W przypadku tego rozwiązania należy jednak pamiętać, że założenie mostu porcelanowego wymaga oszlifowania zębów sąsiadujących z miejscem ubytku tak, aby mogły stanowić filary mostu. Jeśli więc zęby te są zdrowe, warto zastanowić się nad rozwiązaniem implantologicznym. Kiedy w jamie ustnej brakuje więcej, niż jednego zęba, most porcelanowy może zostać osadzony także na implantach.

 

Czym jest most porcelanowy?

Most porcelanowy to konstrukcja składająca się z rzędu porcelanowych koron zębowych, które imitują ich naturalne odpowiedniki. To oczywiste zatem, że takie uzupełnienie protetyczne musi być maksymalnie dopasowane do warunków zgryzowych każdego Pacjenta. Aby to zrobić, w naszej Klinice planujemy leczenie protetyczne za pomocą nowoczesnych technologii wizualizacji, a także projektowania 3D. Cyfrowa metoda CAD-CAM zapewnia nam doskonałą precyzję działania, co wpływa też na trwałość wykonywanej protezy.

 

Dlaczego most porcelanowy?

W przeciwieństwie do tradycyjnych protez, most porcelanowy mocowany jest w jamie ustnej na stałe przez zacementowanie, co znacznie zwiększa komfort przeżuwania pokarmów. Proteza ta nie wymaga również specjalnych codziennych zabiegów higienicznych – most porcelanowy myjemy tak, jak pozostałe żeby stałe.

W oczekiwaniu na gotowy most porcelanowy, Pacjent nie musi martwić się o to, że w tym czasie będzie zmagać się z utrudnieniami w przeżuwaniu, a jego uśmiech nie będzie spełniał jego estetycznych oczekiwań. Aby tego uniknąć, otrzymuje od nas protezę tymczasową, która chroni oszlifowane zęby przygotowane do tego, aby stały się filarami oraz zapewnia komfort i odpowiada za efekt estetyczny.

 

Jakie są rodzaje mostów porcelanowych?

Istnieją różne rodzaje mostów porcelanowych, które – w zależności od sposobu ich mocowania – odpowiadają na różne preferencje Pacjentów. Mosty porcelanowe mogą być mocowane na metalu, cyrkonie lub implantach. W naszej Klinice, ich wyboru dokonujemy w zgodzie z indywidualnymi przypadkami Pacjentów.

Most porcelanowy to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie estetykę uśmiechu oraz wygodę. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zęby Pacjenta nie będą przemieszczać się w wyniku powstałej luki, kości nie będą zanikać, a przeżuwanie pokarmów nie będzie różniło się od przeżuwania za pomocą zębów naturalnych.