Stomatolog laser

Obecnie dostępnych jest wiele nowoczesnych metod i technik leczenia, którymi dysponuje stomatolog. Laser jest jednym z innowacyjnych narzędzi stosowanych zarówno w stomatologii zachowawczej jak i w innych dziedzinach leczenia – chirurgii, periodontologii, implantologii. W mojej klinice lekarze wykorzystują szereg laserów, tj. laser diagnostyczny, laser biostymulacyjny oraz laser dużej mocy Erb:YAG.

Laser diagnostyczny służy do wykrywania początkowego stadium próchnicy, którego nie jest w stanie zauważyć „gołym okiem” lekarz stomatolog. Laser biostymulacyjny natomiast wykorzystywany jest przed zabiegami chirurgicznymi i po nich, w celu stymulacji gojenia tkanek. Laser ten poprawia krążenie, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

Laser Erb:YAG jest natomiast wykorzystywany do leczenia ubytków próchnicowych – jest to nowoczesna hybrydowa metoda laserowa leczenia próchnicy. Laser pozwala precyzyjnie usunąć tkankę zniszczoną przez próchnicę omijając zdrową tkankę. Dzięki działaniu antybakteryjnemu leczenie wykonane metodą laserową odznacza się wyższą trwałością niż leczenie tradycyjne. Na leczenie hybrydową metodą laserową udzielamy 7 lat gwarancji (na leczenie tradycyjne gwarancja udzielana jest na 5 lat).

Laser erbowy używany jest też podczas implantacji, pozwala on precyzyjnie ukształtować łoże implantu zapewniając doskonałe efekty estetyczne późniejszej odbudowy estetycznej. W chirurgii laser zastępuje tradycyjny skalpel, dzięki czemu tkanki goją się szybciej i mniejsze jest ryzyko pojawiania się stanów zapalnych. W leczeniu paradontozy natomiast laser stanowi doskonałe narzędzie do oczyszczania kieszonek dziąsłowych z bakterii.